transp

FISHBLOG.cz - Titulní strana

Dobrý večer! Dnes je Čtvrtek 21.03.2019 a svátek slaví Světlana. Blahopřeji :]
Uživatelské jméno:   Heslo: 
Registrace na FISHBLOG.cz  Poslat zapomenuté heslo

Přebor Čech 2015

Přebor Čech 2015
Tak nám to zase začalo.
Přežili jsme zimu, ladili formu na Zimní lize a plni očekávání jsme vyrazili na první závod do Brandýsa nad Labem na Přebor Čech.
Bohužel předpověd počasí nám nebyla příliš nakloněna. Týden předem bylo téměř letní počasí. Ne tak v den závodu. Hlavně v sobotu byla "kláda" vítr a ještě ke všemu byl průtok Labe na hrozivých 120 kubících. Ale chytalo se v horších podmínkách, tak se nedá nic dělat.
Tentokrát vyráží kutnohorsko - kolínská skvadra novém složení. Teda jenom půlka. Já s Honzou Tichým jsme staří harcovníci, ale jedou s námi nové a hlavně mladé koně Jarda Rajdl s Mírou Radilem. Oba poctivě trénovali na Zimní lize a já byl přesvědčený, že se v opravdovém závodním klání neztratí. Ostatní "naši" borci zatím neprocitli ze zimního spánku a jsem zvědavý, co budou říkat, až se jich letní sezóna zeptá, co dělali v zimě. Jediný omluvený je Jirka Ludvík, který má rozřezanou prdýlku :-))))
V sobotu ráno probíhá vše podle jasných pravidel. Do stánku na polévku, kávičku a jdeme míchat krmení. K Ježíšku jsem dostal novou vrtačku, tak se nemusím matlat v krmení rukama :-).
Při losu jsme zažili malinké zmatky, když se musela přepíchat trat, aby vše odpovídalo Soutěžnímu řádu. Losoval jsem i za Honzu, který s pracovních důvodů přijel těsně před začátkem závodu. Ironií osudu bylo, že jsme si všichni čtyři vylosovali jeden sektor.
V přípravě zkouším, co bude "držet" za krmítko. 70 gr. projede sektorem, jako rychlík, dám 100 gr. to je trochu lepší, tak to nechám. Ještě mám připravený jedem takový kyj od Trabuca a na něj dám 125 gr. ovšem vím, že s tím toho moc nenachytám, protože mě po hodině upadne ruka :-).
Troubí první signál krmení.
Hodím tam asi pět krmítek a čekám na druhé troubení.
Začátek.
Nahodím a jen se srovná špička - záběr. Netrefím.
Znovu nabiju, nahodím - záběr. Netrefím.
Znovu nabiju, nahodím - záběr. Netrefím.
Znovu nabiju, nahodím - záběr. Netrefím.
Znovu nabiju, nahodím - záběr. Netrefím.
Znovu nabiju, nahodím - záběr. Netrefím.
Tak bych mohl ještě chvíli pokračovat. Záběry přicházeli do 10 vteřin po náhozu. Když jsem náhodu trefil byl to 10 - 15 cm cejnek, nebo podoustvička neboli ryba rypákatá.
Horší bylo, že mě bylo jasné, že tímto stylem nemám za dvě hodiny na co chytat. To už jsem dával do krmítka jen tak trochu, aby tam něco bylo. Bylo to jedno. Ryby braly doslova, jako prdlý :-)) a já pokračoval v netrefování záběrů. Asi po třech hodinách to ale přestalo a skoro hodinu jsem bez záběru. Zkouším pinky, červy, žížaly nic.
Až ke konci závodu mám pár záběrů a tentokrát ryby tahám, ale malý. Ani jeden bonusový cejn nepřijel. Co jsem viděl okolo, tak každý nějakého mrmláčka měl. Co se dá dělat. Nic. Vážil jsem něco přes 4 kila, všechno v drobných rybkách.
Zmordovanej, jak horník po šichtě letím ke stánku, abych dožral cukry.
Honza Tichý dělal trojku a byl spokojený. Jarda dělal šestku a Míra nevím jistě snad za osm.
V neděli mě bolí rameno tak, že nemůžu zvednout ruku. Nakonec jsem to rozhýbal a tak jdu bojovat.
Tentokrát jedu až dolů po trati a zdá se mě, že to tolik neteče. Zkouším 70 gr. a docela drží.
Krmení jsem namíchal o kilo víc, abych zase neměl problémy.
Ale v neděli už zdaleka nemám tolik záběrů, jako v sobotu. Ale pravidelně tahám, ale pořád jen malé ryby. Po třech hodinách mě to přestává úplně.
Okolo mě docela chytají, ale jsou o dva metry dál. Já po sobotě o dva metry zkrátil a chytal jsem na 13 metrech. Tak to odklipuju přidám dva metry a hned mám záběr. Skaláček. Snad první větší ryba.
A ještě jednu změnu jsem udělal zjemnil jsem z 0,12 na 0,10 a byl zvědavý, jestli v tom proudu a tak těžkým krmítkem vůbec tu rybu vytáhnu.
Přestal jsem zasekávat a v podstatě při záběru jenom zvednul prut a začal opatrně navíjet.
A ono to šlo.
Asi jsem talentovaný borec, když jsem na to přišel "jen" po osmi hodinách závodu. :-(((
Od té doby jsem trefil všechno a začal tahat i trochu větší ryby (skaláky).
Samozřejmě bylo už pozdě něco dohánět. Vážil jsem něco přes 7 kilo.
Kluci, zvláště Míra Radil zazářil, když dělal dvojku a jednička mu utekla o pár gramů. Jarda opět šestku a myslím si, že může být na výsost spokojený. Co říkal, tak mu spadlo šest mrmláků u podběráku, což by ho koplo hodně dopředu. Honzovi se nedařilo a vážil něco přes 3 kila.
Takže, když to shrnu, tak na to, jak to teklo se chytalo luxusně. Kdo trefil mrmláky bodoval. Já to bohužel nebyl (krmení).
Příště už první ligový závod na Novém Dvoře na Lužnici. Tak už půjde do tuhého. Letos bude boj o sestupová místa velmi tvrdý a můžeme se dočkat mnohého překvapení. Já doufám, že i my k tomu překvapení přispějeme.

21.04.2015 16:06 | Kaprňák feeder team | Petr Havlíček | Přečteno: 1093xDiskuze:

Před přidáním příspěvku se musíš přihlásit.

rou7 | 22.04.2015 00:55:31

Mno a je tu prvni clanek letosniho roku a velice povedeny :)

Na rozjezd to nebylo spatny :) a kdyz sis na to prisel sam tak si to urcite zapamatujes :)

© 2006 - 2019 Textový a obrazový obsah je chráněným vlastnictvím serveru FISHBLOG.cz
Provozovatel webu: Petr Roubíček alias rou7
Opletalova 132, 284 01 Kutná Hora
Telefon: +420 777 836 099
Reklama na FISHBLOGu
TOPlist