transp

FISHBLOG.cz - Titulní strana

Příjemnou noc! Dnes je Sobota 19.01.2019 a svátek slaví Doubravka. Blahopřeji :]
Uživatelské jméno:   Heslo: 
Registrace na FISHBLOG.cz  Poslat zapomenuté heslo

1. liga LRU feeder - Nový dvůr 2015

Fídrová liga naruby aneb všechno bylo jinak ...

Divný název co?
Ale kdo by řekl, že na Lužnici, kde si normálně chytá 10 - 15 kilo bude soubojem o rybu? Kdo by řekl, že lonský vítěz Cabi Sabata udělá v neděli za 10? Stejně tak i Martin Maták taky 10. A takových podivných výsledků bylo více. Kdo by řekl, že se na fídr a ještě k tomu při závodě nechá vytáhnout patnáctikilový metrový tolstolobik naprosto regulérně ho podebrat do podběrákového očka?
To všechno se stalo při prvním ligovém kole fídrové ligy.
Ale popořadě.
Jako obvykle už dlouhé roky vyrážím až po zavírací době a jako obvykle už se nemůžu dočkat. Znovu se těším na setkání s lidmi, které jsem půl roku neviděl, znovu se těším na večerní posezení u grilu. Tentokrát se mnou jede v závěsu kolega z Barbus týmu Honza Tichý, když ostatní borci jsou již na místě. Jeli předem, aby stihli potrénovat.
No, ne všem se to úplně podařilo.
Horší byly zprávy z trati.
Ryba nežere.
Na místo dorážíme až po 22 hodině a já jdu hned spát.
Ráno vstávám a dozvídám se nepříjemnou zprávu. Honzy Tichého otce odvezla v noci záchranka a tak se Honza po probdělé noci zase balí a jede domů. Nikdo se mu nediví. V takové situaci by každý jednal asi stejně.
Pro kluky to znamená, že budou chytat ve dvou, ale nedá se nic dělat. Takhle rychle se nedá náhradník sehnat.
Ráno nastává obvyklá procedura s mícháním krmení rozdělení živé. Jirka Ludvík se ujímá starosti o patentku a jak je u něho zvykem zvládá to na výbornou. Patentka je v dobré kondici. Fundák čistí žížaly a já se ujal míchání krmení. Míchám "svoji" zde na Lužnici oblíbenou směs, která tady vždy fungovala. Ty uvozovky ve slově "svoji" jsou proto, že tento recept není z mojí hlavy, víc bych to nechtěl rozebírat, ale jsem za něj vděčný.
Ostatní povídání už bude jenom z hlavy, protože výsledky ještě neznám, čísla si nepamatuji, takže to berte z rezervou.
Můj tradiční losovač Jirka mě vytáhnul béčko, takže to nemám daleko. Tradičně nejdál jde Fundák někam na éčko. Jirka bude v prostředku.
Většinou nehledám s kým sedím v sektoru, ale tentokrát? První tři z lonského žebříčku Martin Maták, Jakub Cabi Sabata, Numen Zdeněk Novák k tomu Jirka Vitásek, Petr Stětina ... povedená sestava.
Ale závod začíná a mě začíná pěti hodinové trápení.
Ani kolem mě se nechytá i když kolega po levici Slávek Ruman občas nějakou rybu vytáhne, stejně tak mladý kolega zprava, tak já jsem dlouhou dobu bez záběru.
Zapomněl jsem napsat, že jsem zaklipoval na padesát metrů a to bylo asi zbytečně daleko.
I když jsem poctivě "pracoval", tak ta přesnost na 50 metrů není taková, jaká by měla být a záběr stále nepřichází.
Nakonec to stahuji o patnáct metrů blíže a vydoluji pěknou plotici a dva cejnky. Tři ryby je smutný účet za pěti hodinový lov. Vážím 1 kilo a to nestačí na víc, než na sektorovou desítku. Tak to je špatný začátek. Ani Jirka nezazářil, přesto sedmička je o něco lepší. Jediný Fundák udolal průměrnou pětku.
Ještě o něco hůře skončili naši kamarádi z Barbus týmu. Už předem vyfásli 11 za omluvenou neúčast Honzy. Kapitán Jarda "Burky" Buriánek dělal snad sedmičku a kalich hořkosti vypil do dna a stejně jako já dělal 10 Lukáš "Kořen" Kořínek.
Upřímně řečeno nečekal jsem nějaké zázraky, ale takhle špatný začátek? Ale říká se špatný začátek - dobrý konec :-) . Nějak se musíme utěšit.
Přeci jenom alespon jedna dobrá zpráva byla to, že na rychlo přislíbil účast Petr Reichert. Obětavě dorazil v sobotu okolo 23 hodiny a tak Barbusáci mohli v neděli nastoupit ve plném složení.
Večer u grilu se nálada trochu vylepšila, ale já jsem tak zmordovanej, že jdu spát už ve 21 hodin.
Nedělní ráno je pro mě vždy hektické. Namíchat krmení, něco sníst, abych vydržel závod. Naštěstí nemusím losovat. Losu se tentokrát ujala Jirkova přítelkyně Lenka a poslal mě na A5, což bylo kousek od auta, takže super los.
Pro mě dobrý a špatný los je jen o vzdálenosti od auta :-))).
Krmení jsem namíchal stejné pro sebe i Petra.
Tentokrát jsem razantně změnil délku a zaklipoval na 26 metrů.
Na začátek tam hodím jen 4 krmítka a čekám na výstřel.
Ovšem tentokrát byl začátek závodu oproti sobotě úplně o něčem jiném. Brzy mám záběr a první cejn je ve vezírku. Od té doby mám vcelku pravidelné a poctivé záběry. Pravidelně tahám ryby asi dvě hodiny. Sice ryby nejsou velké, ale oproti sobotě je to balzám na duši. Ovšem vše dobré jednou skončí. A tady taky, po dvou hodinách záběry ustávají a najednou nic. Zkouším všechno možné a nic. Zkouším posílit. Záběr ne a ne přijít. Měním patentky za červy, žížaly, kukly nic. Za tři hodiny jsem vytáhnul snad jen dvě tři menší ryby.
Do ted nevím proč.
Ke konci závodu bylo malé zpestření v době zdolávání 15 kilového tolstolbika, kterého tahal kolega přes jedno místo ode mě. Tak jsem to měl v přímém přenosu. Rybu vytáhnul a ani se s ní moc nemazal. Byla venku snad za pět minut. A to měl dole snad dvanáctku fous. Úžasný, neskutečný.
Nakonec jsem vážil necelých pět kilo a dělal pětku. Tentokrát to bylo o tom, kdo chytil bonusového kapra a ten přeci jenom udělal skok ve váze. Já to štěstí neměl.
Petr Funda dělal snad 5, nebo 6 sám nevěděl a odjel, tak rychle, že jsem s ním nestačil ani pohovořit.
Nakonec nás zachránil výbornou dvojkou Jirka Ludvík. Takže nakonec neděle nebyla vůbec špatná. Velká škoda té mojí sobotní desítky, ale co se dá dělat.
Boj o záchranu bude urputný. Nikomu se "dolů" nebude chtít.
Kolegové Barbusáci si malinko polepšili, když Petr Reichert dělal 4 a stejně, jako mě mu po půlce závodu ryby odjely a už je tam nedostal.
Proč? Bůh ví.
Jarda Kapitán dělal 7 nebo 8 (bez záruky) a Lukáš to opět odnesl a dělal 9. Tomu se vůbec nedařilo. Ale zdaleka nebyl sám a Lukáš je dobrý závodník a věřím, že své kvality ještě ukáže.
Jak už jsem psal na začátku, překvapivých výsledků bylo plno.
Lužnice byla tentokrát, jako prodejná děvka, někomu dala - někomu nedala.
Druhé kolo je na Labi.
Doufejme, že bude štědřejší.

18.05.2015 12:20 | Kaprňák feeder team | Petr Havlíček | Přečteno: 1190xDiskuze:

Před přidáním příspěvku se musíš přihlásit.

Chřenovák | 18.05.2015 19:30:13

Pěknej článek bude líp☺

Petr Havlíček | 18.05.2015 18:29:46

Jak vidno, tak jsem se zmýlil ve více bodech :-)) Ale jak jsem psal trochu jsem "cucal" z prstu, protože jsem ještě neviděl výsledky a už si prd pamatuju. Ale jsem rád, že tvoje zlatá losovací ruka nezklamala :-))

jiřina | 18.05.2015 16:47:59

kapitán se trochu zmýlil ve dvou bodech.
první omyl byl že v sobotu jsem seděl nejdál já a to na E2 hned vedle pepíka Konopáska a Fundák seděl v sektoru D.
A druhý omyl je ten že má přítelkyně losovala pouze mě,a kapitánovi skvostnou A5 jsem vylosoval osobně.

Petr Havlíček | 18.05.2015 15:17:41

Tak musím trochu poopravit výsledky :-)) Jarda Burku nedělal 7 - 8, ale 5 a je nedělal 10, ale 9.
Takže po prvním kole Kaprňáci na 11. místě. Jen to udržet.

© 2006 - 2019 Textový a obrazový obsah je chráněným vlastnictvím serveru FISHBLOG.cz
Provozovatel webu: Petr Roubíček alias rou7
Opletalova 132, 284 01 Kutná Hora
Telefon: +420 777 836 099
Reklama na FISHBLOGu
TOPlist