Příjemnou noc! Dnes je Neděle 22.04.2018 a svátek slaví Alexandra. Blahopřeji :]
Registrace na FISHBLOG.cz  Poslat zapomenuté heslo

Kaprňácká pohádka 2017

Kaprňácká pohádka aneb bylo - nebylo ...

... byla to pohádka, nebo sen a jenom se mě to jenom zdálo?
Po loňské sezóně, kdy jsem vozil za prdelí "červenou lucernu" (byl jsem od prvního kola na posledním místě v ligovém žebříčku) a to poslední místo jsem udržel až do samého závěru ligy.
A to jak sami uznáte není nic jednoduchého.
Mě se to povedlo.
Ale co ..., já se jen tak otrávit nenechám.
A tak do letošní sezóny vstupujeme s novou nadějí, ale stejným cílem. Zachránit ligovou soutěž i na další rok.
Každým rokem je to stejné.
Na první kolo do Šumperka se pečlivě připravujeme, ale stejně je nám to prd platné, teda hlavně mě. Kluci alespoň něco vybojovali, ale já byl marnej. Přesto se mě zdálo, že jsem tentokrát alespoň trochu vzdoroval neoblíbenému revíru.
Jenom malou poznámku na závěr. Dle mého neregulérní trať, rozdělená na tři díly a při dodržení soutěžní řádu lze jen velmi těžko vylosovat tak, aby se SŘ dodržel.
A výsledky:
Petr 11 - 3
Jirka 5 - 12
Já 11 - 13
Družstvo snad 11 - 12 už nevím přesně
Takže jsme opět zahájili špatně.

Na druhé kolo jsme jeli na moji nejoblíbenější trať na Lužnici nedaleko Týna nad Vltavou.
Na této trati jsem kdysi dávno vybojoval dvojitý titul Mistra ČR v plavaný hendicapovaných, když jsem byl po mozkové mrtvici a nebylo mě úplně "do skoku".
Ale pryč se vzpomínkami.
Před závodem doufáme, že vylepšíme výsledek z prvního kola.
A co se nestalo.
V sobotu máme po přípravě a již čekáme na signál, který ohlásí, že můžeme krmit.
Sedím na bedně s připraveným prutem v ruce, když mě cosi přistane ve vlasech.
První co mě napadne, že se na vykálel letící pták.
Opatrně prohrábnu kštici ...
A ... , nebylo to hovínko.
Bylo to pírko z bůhví jakého ptáka.
Obyčejný pírko, peříčko, že by kouzelný peříčko?
Třeba mě přinese štěstí, bleskne mě hlavou a pírko uložím do kýble se zbytkem krmení.
Ale to už troubí začátek krmení.
Zapomínám na peříčko a začínám chytat.
Docela se daří a protože jsem vše popsal v článku hned po závodě, tak jenom stručně.
Petr Poskočil skvělých 1 - 1 a celkový vítěz.
Já 2 - 3 a třetí místo (se součtem 5 malý zázrak)
Jirka Ludvík 7 - 3.
A manšaft vybojoval historickou první bednu v ligovém fídru a hned zlatou.

Třetí kolo je v Litochovicích na Labi.
Labe máme rádi, protože jsme na něm "vyrostli".
Navíc moc pěkná trať v Českém středohoří.
I sem jsme zajeli trať vyzkoušet, přestože to nemáme úplně nejblíže.
Z tréninku jsme moc moudří nebyli, tak uvidíme, co v závodě.
Klukům se dařilo, když Petr dělal solidních 3 - 6 celkem 9, Jirka dokonce součtem 3 (2 - 1) byl na bedně. Já přes veškerou snahu nezavadil o větší rybu a dělal 10 - 9.
I přes můj nic moc výsledek jsme nakonec skončili na druhém místě.
Takže druhá ligová medailová pozice. O tom se nám před začátkem ligy ani nesnilo.

A to už se blíží vrchol sezóny.
Mistrovství republiky v Brandýse nad Labem.
I sem jsme předem jeli trať vyzkoušet.
Výborně zarybněná trať s možností dojet na jakékoliv místo autem je už nad standart.
Už sobotní výsledek naznačil, že dobrá forma se nás zatím drží.
Petr 2.
Jirka 2.
Já 4.
Se součtem 8 jsme na 1. místě a je naděje na dobré umístění i na MR.
Hlavně nepodělat nedělní závod.
Před nedělním závodem se rozhoduji, jak "jít daleko".
A zřejmě jsem se rozhodnul špatně.
Asi dvě hodiny se trápím na 35 metrech.
Nakonec se stáhnu na polovinu a jako zázrakem mám okamžitě záběry. Sice jenom plotice, ale chytám ryby a nekoukám na nehybnou špičku.
Nakonec jsem v druhé půlce závodu vydoloval čtyřku a byl jsem za ní moc rád. I když na jedničku mě chyběla jedna ryba.
I kluci to podrželi, když Petr dělal taky 4 a Jirka dokonce znovu dvojku.
To už jsme tušili, že bedna bude i na Mistrovství republiky.
Ale jak vysoko budeme nevíme.
Výsledky ostatních neznáme a tak nezbývá, než čekat.
A je to zlato!!!!
Vyhrát Mistrovství republiky je asi to nejvíce, co si můžeme přát.
Navíc Jirka přišel o třetí místo jen díky cipsům a skončil na čtvrtém místě v jednotlivcích.
Na poslední ligové kolo jedeme do Domanína.
Máme jediný cíl, pokusit se uhájit třetí místo.
Jsme na místě už od čtvrtka. Když celou trať procházíme zjišťujeme, že některá místa nebudou úplně nejlepší.
Při tréninku se zdá vše v pořádku. Krmení funguje, trať jsme si "osahali", tak děj se vůle boží.
Už sobotní kolo, ale přineslo rozčarování. Ani jeden z nás nezachytal a mizerné výsledky nás odsunuli s medailových pozic.
Nedá se nic dělat.
Zkusíme to v neděli trošku opravit.
Jenže ouha, v neděli jsme neopravili nic a výsledky, jež si radši ani nepamatuji nás odsunuli až na šesté místo.
Prostě tento způsob lovu neumíme.
Zase na druhou stranu náš původní cíl - záchrana v lize jsme splnili a bohatě překročili.
Ale znáte to s jídlem roste chuť a přeci jenom v nás trochu té hořkosti po 4. kole zůstalo.
A máme tady konec sezóny a s ním i poslední závod, kde se hodnotí i družstva a to Grand Prix Čech.
Jedem do Neratovic na Labe.
Labe se nám trochu "rozteklo" a tak byli k vidění i stovkový a těžší krmítka.
Ale rybky jakž takž kousaly a tak za proměnlivého počasí jsme vybojovali letošní čtvrtou medailovou pozici. Skončili jsme na třetím místě a důstojně zakončili letošní sezónu.
Ze šesti bodovaných závodů jsme jako družstvo skončili čtyřikrát na pomyslné bedně (1 - 2 - 1 - 3).
Mezi dílčí úspěchy se nechá zařadit i pár sektorových jedniček na "Kukačkách" na GP Čech apod., ale já se tady snažil popsat úspěchy našeho manšaftu v soutěži družstev.
Hodně lidí se mě v průběhu sezóny ptalo, jak to děláme, co se stalo, že v nás "chytli saze".